Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Co nás čeká nového?

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

Začal nový školní rok a projekt „Kvalitní podporou ke snadnějšímu životu“ běží dál. V létě si sice žáci užívali prázdnin, ale šest pedagogů školy se zúčastnilo kurzů košíkaření, klasického drátování a práce s drátem, plechem a alobalem. Žáci se tedy mohou těšit na nové techniky a hlavně na kroužek tradičních řemesel, který od října bude ve škole nově probíhat. Žáci se v něm setkají kromě keramiky i s pletením z pedigu, drátováním, smaltováním, batikou a dalšími řemeslnými technikami. Dále pokračují dvakrát měsíčně muzikoterapie i canisterapie, další terapie, která bude probíhat v rámci dramatického kroužku, bude dramaterapie.

Od září v naší škole v rámci projektu začali působit psycholog, klinický logoped a fyzioterapeutka. Všichni budou docházet pravidelně a pracovat s těmi žáky, kteří jejich pomoc nejvíce potřebují. V rámci projektu pracuje na škole pět asistentů, kteří se od září věnují žákům nejen ve výuce, ale i ve volnočasových aktivitách v rámci školy.

Pro podporu masáží a bazální stimulace byly na konci minulého školního roku nakoupeny různé pomůcky, které nyní žáci s nadšením využívají. Jedná se například i o masážní křeslo, závěsná houpací křesla, polohovací vaky a polštáře nebo optická vlákna do snoezelen místnosti.

Mgr.Bc. Danielková Drahomíra
ředitelka školy

Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
.