Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

"Máme rádi zvířata"

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

Na naší škole realizujeme v průběhu školního roku projektové dny, které zaměřujeme na environmentální výchovu našich žáků. Aktivity, které probíhají během těchto dní jsou zahrnuty do udržitelnosti projektu OPVK „Žiji, tedy jsem“.

Na konci ledna proběhl projektový den nazvaný „Máme rádi zvířata“. Cílem tohoto dne bylo seznámit žáky s životem zvířat, s jejich chováním v zimě a s potřebami v tomto období. Pro žáky pedagogové připravili zajímavé úkoly, vědomostní hry a kvízy, které vyžadovaly jejich samostatnou, ale i skupinovou práci ve škole i v terénu. Žáci byli činnostmi zaujati a netradiční forma výuky je motivovala k lepším výkonům. Ze všeho nejvíce je však bavily pracovní činnosti v dílně, kde zručně vyráběli ze dřeva ptačí budky, z keramické hlíny vytvořili ptačí pítka a v kuchyni připravili pochoutky pro ptáčky ze zrní a ztuženého tuku. Ty potom v rámci vycházky zavěsili na stromy a keře v okolí školy. Projektový den ale neskončil vyplněním připravených aktivit. Žáci budou i v dalších dnech mít možnost pozorovat, zda zvířatům jimi připravené pamlsky chutnají a průběžně je budou podle potřeby doplňovat.

Máme rádi zvířata

  • Zpět na hlavní stranu
  • Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
    .