Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Netradičně v přírodní zahradě

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

V rámci udržitelnosti projektu Kvalitní podporou ke snadnějšímu životu proběhla na naší škole při příležitosti získání certifikace přírodní zahrady akce s názvem Netradičně v přírodní zahradě. Podařilo se nám naplnit všechna stanovená kritéria a uvedený certifikát jsme získali, čímž jsme se začlenili do sítě Přírodních zahrad v České republice.

Zároveň jsme chtěli naši zahradu představit veřejnosti. Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu na téma květina stokrát jinak - v celé zahradě byly vystaveny přírodní rozkvetlé květiny, květiny keramické, z pedigu, z čajových sáčků, z drátů, korálků aj. Nechyběly ani květiny v různých květináčích či nezvyklých nádobách jako kočárek, stará bota, kufr nebo pánev na smažení.

Celou akci vhodně doplnila i repríza divadelního a pěveckého vystoupení našeho dramatického kroužku. Náš první cíl v podobě získání certifikátu přírodní zahrady byl tedy splněn, v příštím školním roce bychom v práci rádi pokračovali a rovněž se úspěšně zúčastnili akce ukázková přírodní zahrada.

Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
.