Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Projekt "Technické dovednosti - lepší uplatnění v životě"

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

Projekt Technické dovednosti - lepší uplatnění v životě je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt probíhá na naší škole od 1.září 2015 a bude ukončen 31.prosince 2015.

Cílem klíčové aktivity tohoto projektu byl rozvoj technického vzdělávání žáků na základních školách - formou vytváření žákovských výrobků. V neposlední řadě k tomuto tématu patřila aktivita, která byla použita na nové vybavení školní dílny nářadím, na rozvoj dovedností a zkušeností učitelů včetně jejich dalšího vzdělávání v oblasti práce s různými  technickými materiály.

Do vytváření žákovských výrobků se aktivně zapojilo 15 žáků druhého stupně ZŠ podporovaných učitelem. Aktivita byla realizována v hodinách pracovního vyučování. Žáci vyráběli jednoduchou poličku, budku pro ptáky, ozdobný obal na květináč, dětskou hračku – mašinku. Všude bylo jako výchozí materiál použito dřevo. Pro práci byly žákům poskytnuty pracovní listy s nákresem výrobku, popisem postupu práce a materiál, ze kterého se vyrábělo. V průběhu práce byl podporován rozvoj klíčových kompetencí žáků.

Žáci se dozvěděli vše o používaném materiálu, k čemu se dá ještě použít a jak správně naložit s odpadem, jaké nářadí se používá a jak se s ním správně pracuje. Z postupu práce na jednotlivých výrobcích byl pořizován fotografický záznam a každý žák si vytvořil žákovské portfolio, které obsahovalo i sebehodnocení žáka a hodnocení ze strany učitele. Žáci se naučili samostatně pracovat v dílně, používat příslušné nářadí a náčiní nutné k výrobě jednotlivých výrobků.

Projekt technické dovednosti

  • Zpět na hlavní stranu
  • Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
    .