Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Záříjové aktivity v přírodě

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

V rámci udržitelnosti projektu Žiji, tedy jsem využíváme přírodní učebnu, neustále zvelebujeme okolí školy, přesazujeme a dosazujeme rostliny, staráme se o květiny, stříháme odkvetlé rostliny a keře, hrabeme listí, staráme se o kompost a provádíme veškeré podzimní práce, bez kterých by zahrada v následujícím roce nebyla tak zdravá, životaschopná a krásná. Výuka v altánku je běžnou součástí hodin, je velmi oblíbená stejně jako sportovní a soutěžní hry a aktivity.

Také akce spojené s pobytem v přírodě, poznáváním rostlin a úklidem okolí školy jsou pravidelné a probíhají s různými obměnami celý školní rok. V září jsme zorganizovali pochodové cvičení, které bylo součástí projektového dne nazvaného Opakování matka moudrosti . Trasu jsme naplánovali k řece Doubravce, protože krajina kolem řeky je velmi krásná a nabízí příjemné aktivní i odpočinkové chvíle. Ty jsme spojili se zábavnými hrami a poznáváním rostlin. Cestou jsme probírali chování člověka v přírodě, ochranu rostlin a zvířat. Plnili jsme předem připravené úkoly zaměřené jak jinak než na přírodu a život v ní. Druhý den jsme dovednosti a poznatky zúročili v některých hodinách a obrázky malované ve výtvarné výchově jsou již vystavené na nástěnce naší školy.

Záříjové aktivity v přírodě

Záříjové aktivity v přírodě

  • Zpět na hlavní stranu
  • Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
    .