Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Projekt "Znalost jazyků - nejlepší klíč do světa", r.č. CZ 1.07/1.1.00/56.0159

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

Projekt "Znalost jazyků - nejlepší klíč do světa" je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“. Projekt probíhá na naší škole od 1.srpna 2015 a bude ukončen 31.prosince 2015.

V rámci projektu budou probíhat klíčové aktivity:

Čtenářské dílny

V rámci projektu Znalost jazyků - nejlepší klíč do světa probíhal na naší škole projekt čtenářských dílen, dílen, který byl zahájen 1. 8. 2015 a ukončen 31. 12.2015. Podpořeni byli žáci 4. a 8. ročníku. Jeho cílem bylo vzbudit u dětí zájem o literaturu a tento zájem podporovat. Díky zapojení se do projektu je naše školní knihovna obohacena o hezké knihy a čtečky. Všechny zakoupené materiály jsme v rámci čtenářských dílen využili. Při každé dílně jsme se řídili tematickým plánem, který jsme vypracovali až do konce školního roku. Hodně času strávili žáci výběrem literatury a na samotné čtení se velmi těšili.

Ke čtení knih přistupovali velmi zodpovědně právě proto, že si je sami mohli vybrat. V některých čtenářských dílnách žáci používali čtečky, které jsou vhodnou alternativou knih. Čtečky se osvědčily hlavně u slabších čtenářů, protože lze použít zvětšení textu. V průběhu čtenářských dílen se žáci aktivně zapojili do práce. Někteří četli stále stejnou knihu, jiní preferovali čtečku nebo knihy střídali. Tento projekt byl přínosem pro výuku českého jazyka – hlavně čtení a žáci získali lepší vztah k literatuře a k českému jazyku vůbec. Tento vztah je třeba neustále rozvíjet a upevňovat. To je smyslem čtenářských dílen a teprve budoucnost ukáže, zda k tomu čtenářské dílny alespoň trochu přispěly.

Čtenářské dílny

  • Zpět na hlavní stranu
  • Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
    .