Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Psychologická, logopedická a fyzioterapeutická intervence

Projekt “Projektová metoda v environmentální výuce ZŠ A PŠ Chotěboř”

Jednou měsíčně za žáky dochází paní psycholožka Alena Pechová. Pracuje s vybranými žáky jednotlivě, připravuje programy pro celé třídní kolektivy, pomáhá pedagogům a v neposlední řadě i rodičům. Milí rodiče, pokud byste tedy potřebovali poradit, jak na toho Vašeho potomka jít, neváhejte nás kontaktovat a my Vám s ní rádi domluvíme sezení.

Paní Iva Kloučková – klinická logopedka – postupně vyšetřuje žáky, kteří mají jakékoliv obtíže s řečí. Následně jim doporučí různá logopedická cvičení, která pak žáci pod dohledem pedagogů provádí. U mnoha žáků již došlo k velkým pokrokům.

Jednou týdně cvičí žáci převážně ze ZŠ speciální spolu s paní fyzioterapeutkou Klárou Čermákovou. Cvičení je většinou individuální a zahrnuje jak různé korekce vadného držení těla, cvičení dle Vojty či Bobatha, protahování i posilování, tak i dechová cvičení. V případě protažení zádových svalů došlo několikrát i na skupinové cvičení.

Fyzioterapie

  • Zpět na hlavní stranu
  • Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
    .