Základní škola a Praktická škola ChotěbořZákladní škola a Praktická škola Chotěboř

Rekonstrukce Rybovy vily

V pátek 20.března 2015 proběhla kolaudace druhé etapy přestavby podkroví v Rybově vile - ve starší části budovy naší školy. Jako jarní dárek jsme dostali krásné slunné místnosti, kde jsou umístěny odborné učebny pro ruční práce a netradiční řemesla. Žáci se zde budou seznamovat se smaltováním a dalšími ručními pracemi (např. pletením z pedigu, drátováním, prací s korálky, se šitím na šicím stroji,...). Protože naše škola poskytuje vzdělání v Praktické škole jednoleté (a od příštího školního roku i v Praktické škole dvouleté), je zde vybudován a zařízen cvičný byt, ve kterém se žáci seznámí s chodem domácnosti a se vším, co souvisí s domácností, s péčí o dítě, apod.

O netradiční překvapení pro kolaudační komisi se pak postarali žáci hudebně-dramatického kroužku, kteří si připřavili krátké pásmo písniček s jarní tématikou, tanečními prvky a doprovodem na jednoduché hudební nástroje.

  • Zpět na hlavní stranu
  • Kraj Vysočina © 2010-2012 Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Zřizovatelem Základní školy a Praktické školy Chotěboř je Kraj Vysočina.
    .